czwartek, 24 marca 2016

ZDOBIENIE PAZNOKCI MEHNDI

Witajcie :)

Dziś troszkę o zdobieniach paznokci Mehndi. Metoda znana nie od dziś ale ja w sumie niedawno  zaczęłam wykonywać takie zdobienia. Warto czy nie oceńcie sami ;)

Zacznijmy może od tego  co to jest zdobienie Mehndi? 

MEHNDI jest to zdobienia paznokci za pomocą  RAPIDOGRAFU bądź STYLOGRAFU.

RAPIDOGRAF to taki przyrząd do rysunku technicznego, do którego należy wlać specjalny tusz kreślarski. Jest to niesamowicie atrakcyjna metoda zdobienia paznokci charakteryzująca się wykonaniem niezwykle precyzyjnej i cienkiej linii. Rapidografem można wykonać ozdobne ornamenty, zawijaski, najmniejsze detale i spiralki. Ograniczeń nie ma. Im większa fantazja tym piękniejsze wzory.
STYLOGRAF natomiast jest piórem, które służy do tworzenia niewiarygodnie pięknych wzorów na paznokciach przy użyciu rzadkich farb akrylowych, akwarelowych, kolorowych żeli oraz lakierów hybrydowych. Oczywiście w praktyce nie jest to takie proste. Tu wszystko zależy od własnej pracy rąk, staranności i przede wszystkim cierpliwości. Grubość kreski i jej długość regulujemy poprzez nacisk stalówki na paznokieć dzięki czemu sami sterujemy kreską tworząc w efekcie misterne i oryginalne wzory. Do większości STYLOGRAFÓW dołączone są różne wielkości stalówek, dzięki którym dodatkowo  zwiększamy różnorodność wykonywanych zdobień.


Mam oba ale osobiście bardziej przypadł mi do gustu STYLOGRAF. Dlaczego? Otóż jest łatwiejszy w utrzymaniu w czystości no i mogę dowolnie zmieniać kolory tuszów. Mam również większe pole manewru ponieważ mogę również wykorzystać
do zdobienia rzadkich farb akrylowych, akwarelowych, kolorowych żeli oraz lakierów hybrydowych, gdzie w Rapidografie tej dowolności nie ma. Rapidografem wzory wykonujemy tylko i wyłącznie specjalnymi tuszami. Nalezy pamiętać o tym, że tusz szybko schnie i może zapchać nam cały mechanizm i przyrząd będzie bezużyteczny. Aby temu zapobiec rapidograf najlepiej jest oczyścić po zakończeniu pracy. Zwłaszcza jeśli planujesz go nie używać dłużej. Zaschnięty tusz w końcówce może spowodować konieczność jej wymiany!!


 A tak prezentują się przykładowe wzory wykonane STYLOGRAFEM. Jak Wam się podobają WZORY MEHNDI ? Dajcie znać w komentarzach :)
 

2 komentarze:

  1. podziwiam Twoją cierpliwość, powiedz jak sobie radzisz ze zdobieniami na prawej ręce o ile jesteś praworęczna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podobno cierpliwość to mam anielską, tak jestem praworęczna ;) jeśli robię sobie sama pazurki to zazwyczaj wzorki są tylko na lewej ręce ;) tu akurat to paluszki moich klientek ;)więc problemu nie było :)

      Usuń